Moje graty :)WSTECZ POWRÓT DALEJ

D. Moje wersje DOS.


Moje wersje DOS - Moi pomocnicy.


Microsoft MS-DOS 6.2.

MS-DOS ver. 6.2 ukazała sie w wrześniu 1993 roku.
Trzy dyskietkowa wersja instalacyjna pozwala na zainstalowanie systemu DOS na dysku twardym bez systemu DOS. W przypadku wykrycia zainstalowanej wersji instalator podpowiada o zastosowaniu wersji UPGRADE to 6.2 [na jednej dyskietce].
Wersja trzy dyskietkowa instalatora posiada możliwość zainstalowania systemu również na dyskietce.


Wersja MS-DOS 6.2 w 1993 roku wprowadziła usprawnienia między innymi w kompresji dysku, optymalizacja wykorzystania pamięci [więcej tutaj]

Wersja instalacyjna DOS pomocna jest do przygotowania komputera do pracy z programami użytkowymi. Stopień usprawnienia oprogramowania systemowego werssji 6.2 pozwala na przygotowanie do pracy PC stacjonarnych, przenośnych i laptopów z końca lat 80-tych i początku 90-tych. Ten sprzęt z procesorami klasy 80286 lub niższej jest w moim zainteresowaniu :)
W zestawie mamy trzy dyskietki instalacyjne DOS ver 6.2. Mam jeden zestaw dysrybucyjnych [wersja]. Ten instalator systemu umieszczony został na trzech dyskietkach MD2HD o pojemności 1.44MB.
Na dyskietkach znajdują się pliki systemu, które zostaną przeniesione do komputera za pomocą programu instalacyjnego. Program instalacyjny pozwala na zainstalowanie systemu na dysk twardy lub dyskietkę.Komputer [ustawienia w BIOS] posiada ustawienia aby w pierszej kolejności uruchamiał system z dyskietki [napęd A].
Uruchamiamy komputer z dyskietki Microsoft MS-DOS 6.2 [Disk 1 - Setup]. Na dyskietce z pliku AUTOEXEC.BAT uruchamiany jest program SETUP. Program informuje nas o wykonywanych czynnościach. Pierwszą jest sprawdzene komputera [Setup is checking your system nonfiguration.] Na kolejnym niebieskim ekranie wita nas Microsoft MS-DOS 6.22 Setup [ Welcom to setup]. Program Setup przygotuje MS-DOS 6.22 do uruchomienia na twoim komputerze. Aby to wykonać trzeba nacisnąć klawisz Enter.

Główne opcje programu Setup są wyświetlone na środku ekranu. Oprócz uruchomienia instalacji DOS [klawisz Enter] mamy możliwość dowiedzenia się więcej o instalacji [klawisz F1]. Możemy wyjść z programu Setup [klawisz F3].
W wierszu na dole ekranu znajdziemy dodatkowy opis klawiszy funkcyjnych:
Enter=Continue F1=Help F3=Exit F5=Remove Color F7=Install to a Floppy Disk
Są tu dwie dodatkowe funkcje. Zmiana koloru [klawisz F5] oraz instalacja systemu DOS na dyskietce [klawisz F7].

Instalujemy system na dyskietce. Dyskietka będzie pomocna dla przygotowania dysku twardego do instalacji systemu. Przygotowanie dysku czyli podzielenie na partycje i dyski logiczne wykonamy za pomocą komendy FDISK zobaczysz tutaj.

A. Instalacja systemu DOS na dyskietce [klawisz F7] czyli przygotowanie dyskietki STRATUP.

cdn.

Informacje o produktach firmy Microsoft i innych produktach OEM DOS znajdują się na stronie produktów MS-DOS.

Przeliczniki:
Kilobyte (KB) is 1,024 bytes.
Megabyte (MB) is 1,048,576 bytes, or 1024 kilobytes.
Gigabyte (GB) is 1,073,741,824 bytes, or 1024 megabytes.
Terrabyte (TB) is 1,099,511,627,776 bytes, or 1024 gigabytes.


Przydatne (i ja tu byłem i sprawdziłem):

Zobacz sam:


Galeria zdjęć: MS-DOS 6.2
GÓRA