Moje graty :)WSTECZ POWRÓT DALEJ


C. Różności, Przeglądy - HIGHSCREEN B200


Sprawdzenie po sprzedaży/kupnie.

HIGHSCREEN B200 przegląd.Ogólny opis laptopa znajdziecie tutaj: HIGHSCREEN B200 opis.

W galerii zdjęcia B200 w stanie jaki otrzymałem. Jest to niemiecka wersja Bondwell B200. Sprzęt z odzysku przyjechał w stanie zewnętrznym na 3/5. Tak wyglądał laptop nieczyszczony. W takim stanie lepiej jest ocenić stan sprzętu. Próby czyszczenia magą zatrzeć istotne informacje.
Plastik zmienił kolor. Pęknięcie obudowy po lewej stronie i pęknieta osłona zawiasu. Elementy metalowe scianki tylnej ze śladami rdzy. Akumulator z zaśniedziałymi stykami do regeneracji lub wymiany.

Tabliczna sprzętu w kieszeni na baterię. Wyprodukowany 1990 roku.
W środku nie latają luźne przedmioty. Przez maskownice od spodu nie widac głosnika - bzyczka. Brakuje przycisku wyrzuty dyskietki w Stacji A. Brak zasilacza 9V/1,5A.
W moich zasobach jest zasilacz 9V z więc podejmę próbę uruchomienia.


Podłączyłem zasilacz. Przełacznik na ON. Żyje!
Matryca wyświetla z jakimiś zakłuceniami. Tak samo jak na zdjeciach z akcji. Potencjometr ustawienia kontrastu ekranu przy przesuwaniu nie powoduje płynnej zmiany jasnoći/kontrastu obrazu.
System startuje z dyskietki A bez problemu. Za pomoca ołówka wciskam schowany przycisk wyrzutu dyskietki - brak nasadki przycisku. Stacja B też czyta dyskietkę. Na razie dalej nie sprawdzam napędów np. formatowaniem nowej dyskietki.

Na tylnej ścianie znalazłem opis gniazd i przełącznika - inwersja obrazu i też nie ruszam. Koniec sprawdzenia ogólnego.

Nie zachęcam do rozkręcania sprzętu. Lepiej takie czynności zlecić fachowcowi.

Wykorzystam moje umiejętności nabyte z oglądniętej literatury oraz na drodze własnych blędów oraz wyciągniętych z nich wniosków i dobieram się do środka komputera.Przydatne (i ja tu byłem i sprawdziłem):

Zobacz sam:Galeria zdjęć: HIGHSCREEN B200
GÓRA